סין קוראת ליפן לבטל...
 
Notifications
Clear all

סין קוראת ליפן לבטל את החלטתה להשליך מי שפכים גרעיניים  


kafa88
(@kafa88)
Active Member
הצטרף/ה: לפני 2 שבועות
שרשורים: 11
Topic starter  

China again urges Japan to revoke decision to dump nuclear wastewater - CGTN

 

סין שוב קוראת ליפן לבטל את החלטתה להזרמת מים מזוהמים מתחנת הגרעין פוקושימה לאוקיאנוס ยูสทดลองเล่นสล็อตโรม่า , כך אמר היום (חמישי) דובר משרד החוץ הסיני, וואנג וונבין.

הוא אמר את הדברים בתדרוך עיתונאי יומי כאשר התבקש להגיב על הדיווחים האחרונים על דליפת שפכים במפעל הגרעיני בפוקושימה והפגנות מחודשות של קבוצה סביבתית בדרום קוריאה נגד תוכנית הזרמה.

חברת החשמל של טוקיו (TEPCO), הבעלים של המפעל, מצאה דליפת פסולת גרעינית ממיכל אחסון בתחנת הכוח הגרעינית פוקושימה דאיצ'י, וריכוז החומרים הרדיואקטיביים בפסולת גבוה פי 76 מהכמות הסטנדרטית, התקשורת היפנית דיווח ביום שלישי.

בתגובה אמר וואנג כי הבחין בדיווחים מרובים על דליפת שפכים במפעל פוקושימה, ופירות ים שם התגלו שוב ושוב עם רמות קרינה העולות על הסטנדרטים.

"מצד אחד, דיווחים כאלה חושפים כי אמצעי פינוי הפסולת הגרעינית שננקטו על ידי TEPCO וממשלת יפן אינם מספיקים ויש בהם פרצות רבות. מצד שני, הם מוכיחים באופן מלא שטיפול במים מזוהמים הוא מסובך מאוד ויש לו השפעות מרחיקות לכת. , הדורשים גישה יזומה, זהירה ואחראית, "אמר וואנג.

יפן החליטה באופן חד צדדי לשחרר את שפכי הגרעין בפוקושימה לים לפני שתמצה את כל הדרכים הבטוחות לסילוק, מבלי לחשוף מידע רלוונטי לחלוטין ולהתייעץ עם מדינות שכנות ועם הקהילה הבינלאומית, שהיא "מעשה חסר אחריות, אנוכי ונמרץ ביותר", וואנג ציין.

למרות שנחקר רבות והתנגד בבית ומחוצה לה, יפן מתעקשת על התוכנית, שהיא "שגויה עוד יותר", הוסיף.


צטט
Share: